Robotyka LEGO Mindstorms

Informacje ogólne

Kurs Robotyki w Future Design Academy wykorzystuje zestawy LEGO Mindstroms. Są to programowalne zestawy konstrukcyjnych robotów, które umożliwiają budowanie i programowanie własnych robotów oraz wydawanie im poleceń. Zestawy zawierają wiele elementów takich jak silniczki do napędzania pojazdów, czujniki ruchów, czytnik kolorów, piloty do zdalnego sterowania i inne. Całość zajęć uzupełniona jest intuicyjną, przejrzystą, aplikacją dzięki której dzieci w prosty sposób zaprogramują swoje roboty, wprawią je w ruch poznając przy tym podstawy programowania.

Są to zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie. Ponadto dzieci uczą się planowania działań, pracy zespołowej oraz w atrakcyjny sposób uczą się fizyki i matematyki. Takie zajęcia rozwijają u dzieci kompetencje techniczno-informatyczne młodych konstruktorów oraz zmienia zabawę klockami LEGO, programowanie i elementy nauk ścisłych w niezapomnianą przygodę w świecie maszyn i robotów. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

Czas trwania kursu

70 godzin (2 godz. tygodniowo)

Cena

35 zł  / godz.

Zapisz się

Trener

Bartłomiej Chłopaś

Absolwent kierunku informatycznego na UMCS. Twórca aplikacji na silniku Unity3D oraz aplikacji webowych, serwisant sprzętu komputerowego. Informatyką oraz wszystkim co z tym związane interesuje się od wielu lata, a swoją prace traktuje jako hobby i sposób na życie.

Pracownie

fda_sala_wykladowa_01

Newsletter