Programowanie Junior

Informacje o szkoleniu

 

W dobie komputerów, smartphoneów, tabletów i ogromnego progresu technologicznego programowanie jest przyszłością. Warto już od najmłodszych lat uświadomić dzieciom w przystępny sposób czym jest i na czym polega programowanie. Z myślą o najmłodszych (9-15 lat) opracowaliśmy kurs programowania na którym to dzieci poznają podstawy programowania. Do nauki programowania dla najmłodszych używamy opracowanego przez naukowców z Uniwersytetu Massachusetts Institute of Technology programu Scratch. Program jest przejrzysty i łatwy w obsłudze dzięki swojej unikalnej formie układania puzzli/klocków do który to są przypisane poszczególne komendy wydawane danym elementom na ekranie. Dzięki tak przystępnej formie dzieci są wstanie szybko opanować zasady programowania tworząc przy tym animacje, historyjki czy też gierki.

Warto też zwrócić uwagę na fakt że nie uczmy dzieci jak korzystać z komputera lecz jak w kreatywny sposób używać dostępnych programów i narzędzi. Uczymy dzieci strategicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania napotkanych problemow oraz rozwijamy umiejętności matematyczne. Jest to również szansa dla rodziców aby zbadać informatyczne zdolności dziecka, które w przyszłości mogą przerodzić się w pasję i zawód.

Czas trwania kursu

9 miesięcy (2 godz tygodniowo)

Cena

45 zł / godz.
200 zł  opłata wpisowa (jednorazowa)

zapisz się

Trener

Marcin Włoch

Kreatywny aktywista branży informatycznej. Współwłaściciel firmy DevUp. Współtwórca Zulu Glasses – okularów wirtualnej rzeczywistości. Twórca gier mobilnych w silnikach Unity3D oraz libgdx. Pasjonat technologii oraz nowatorskich rozwiązań. Nauczyciel z pasji.

Pracownie

fda_sala_wykladowa_02

fda_sala_wykladowa_04

Newsletter