Grafika Komputerowa i Fotografia Junior

Informacje o szkoleniu

Zajęcia z grafiki komputerowej i fotografi junior przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 7 do 14 lat. Dzieci podczas zajęć oprócz poznania podstawowych funkcji programu Adobe Photoshop takich jak tworzenie i edytowanie grafiki/fotografii czy używanie narzędzi graficznych zdobędą również wiedzę na temat kompozycji, kolorystyki czy używania krojów pisma i efektów. Dzieci nauczą się jak stworzyć ciekawe grafiki, ilustracje, zdjęcia, komiksy, ulotki jak i zaproszenia czy plakaty. Ponadto podczas zajęć podopieczni poznają funkcję i możliwości aparatu fotograficznego, podstawy zasad kompozycji zdjęć oraz podstawowe techniki retuszu zdjęć. Zajęcia mają na celu pobudzić wyobraźnię uczniów i ich kreatywność jak również rozwinąć w nich zdolności plastyczne i estetyczne oraz poszerzyć  zainteresowania odnośnie nowych technologii.

Głównym założeniem programu kursu jest pokazanie i uświadomienie dzieciom, że komputer nie służy jedynie do grania w gry czy serfowania po internecie, ale wykorzystując możliwości programu graficznego Photoshop, może być kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich umiejętności, a w przyszłości może się stać ważnym narzędziem pracy.

Czas trwania kursu

40 tygodni (2 godz tygodniowo)

60 zł / godz.
200 zł  opłata wpisowa (jednorazowa)

zapisz się

Trener

michal

Michał Sierpień

Z zawodu plastyk – fotograf. Ukończył pedagogiczne studia plastyczne na wydziale humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach (aktualnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach) oraz Instruktorski Kurs Fotografii Artystycznej nadany przez Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Jego pasja fotograficzna ma swoje początki jeszcze w czasach szkoły podstawowej. Pierwsze udane fotografie motywowały do zagłębiania się w technikę rysowania światłem i ciągłe jej szlifowanie. Nauka na uczelni plastycznej zgłębiła techniki malarstwa, rzeźby, które dodatkowo wpłynęły na sposób postrzegania świata i problematykę jego przedstawień.

Pracownie

fda_sala_wykladowa_01